Vítej, právě jsi vstoupil do mého království. Divíš se? Tak se divit přestaň. Copak nevíš, že každé hory mají svého ochránce? Neznáš Krkonošského Krakonoše a Jesenického Praděda? Samozřejmě, že znáš. I Orlické hory mají svého ochránce, akorát to není muž, ale já, princezna Kačenka.

A protože zůstávám celou dobu mladá a hezká, je o mne zájem, nemysli si.

O mně a mých nápadnících lidé navyprávěli tucty pověstí. Nejen nějaké babky při draní peří, nemysli. Dokonce i takový spisovatel, jakým byl Alois Jirásek.

Podle něj jsem dcera českého krále, která utekla sem divokých Orlických hor, aby se schovala před dotíravými ženichy. Z hladu jsem jedla borůvky, jahody, prostě co jsem našla. Náhodou jsem při tom spolkla i kouzelný květ zlatého kapradí, stala jsem se nesmrtelnou…a vládkyně Orlických hor byla na světě.

Jiní tvrdí, že mým nápadníkem byl sám Krakonoš. Jenže se mi nelíbil, protože je, s pro minutím, starý fousatý dědek. Takže jsem si ho nevzala, ale občas mu dovolím přijít na návštěvu. Abychom si mohli popovídat. No samozřejmě, že o práci. Máme přece oba na starosti hory. Dokonce hory sousední, takže si můžeme pomáhat.

Ale nemyslete si, že tady cítím nějak opuštěná. Na ochranu svého království potřebuji celý tým lidí. Každý z nich má na hřišti své místo. Dobře je poslouchejte, protože oni vám poradí, co dělat, jak si to co nejvíce užít a jak se nejlépe chovat v mém království.

Zveme vás na hřiště

Návštěvní kniha

Navštívili jste hřiště Kačenčin královský dvůr?

Napište do návštěvní knihy, jak se vám u nás líbilo nebo co můžeme vylepšit.

Děkujeme.

Navštivte místa spojená s Kačenčiným královským dvorem!